Play by Forum

Forum służy do prowadzenia rozgrywek PBF. Powstało w zamyśle grania w RPG tekstowe.

Nie jesteś zalogowany na forum.

#1 2017-10-22 21:27:20

shadoa
Gracz
Dołączył: 2017-04-11
Liczba postów: 95
WindowsChrome 52.0.2743.116

1. Wprowadzenie

Link do wersji zasad w Wordzie https://docs.google.com/document/d/1koy … sp=sharing



Jeszcze 200 lat temu w Starym Imperium był pokój i dobrobyt. Imperium było zbyt silne, ktokolwiek był w stanie je pokonać. Lata spokoju odbiły się na jakości armii, władzę zdominowała korupcja i spiski. Imperium upadało bardzo, bardzo powoli.

Poprzedni Władca, Tevin III, zmarł 4 lata temu. Rozumiał on spiski dworu. Wiedział, że jest słaby, i że wielu możnych ostrzy sobie zęby na tron. Wojna domowa wydawała się nieunikniona, a Władca próbował jedynie utrzymać władzę. Po nim Władcą został jego syn, Tevin IV, któremu udało się chwilowo ustabilizować kraj. Jednak nie na długo.

Pojawili się pierwsi Bohaterowie


Celem gry jest zostanie najsłynniejszym Bohaterem. Gra kończy się, gdy:
Władca-Któryś z Bohaterów zostanie Władcą (co będzie co najmniej trudne)
Przyjaciel-Któryś z Bohaterów będzie najpopularniejszy w 7 lokacjach regionach
Wojownik-Któryś z Bohaterów przynajmniej raz pokona każdego innego Bohatera w pojedynku oraz będzie miał przynajmniej 20 punktów sławy
Wysłannik-Władcy uda się ustabilizować Imperium (Wygrywa najbardziej wpływowy Bohater wspierający Władcę)
Pomocnik-Jeden z możnowładców zdobędzie tron (Wygrywa bohater wspierający nowego Władcę)


Bohaterowie Upadającego Imperium to moja autorska gra towarzyska. Testowanie wersji demo przeprowadzam przez forum, przez nie chcę również przeprowadzić pierwsze balansowanie (staram się jak mogę, ale z pewnością niektóre bronie będą znacznie lepsze od innych...).
Komentarze, pomysły, sugestie i.t.d. w odpowiednim dziale.

Do jednej gry przyjmuję dokładnie 4 graczy. Wymagam odpisu Przynajmniej co 3 dni. Jak ktoś wie, że nie będzie przez jakiś czas mógł zrobić odpisu, to proszę o informację.

Zasady wciąż są pisane i z pewnością pewne rzeczy zostaną jeszcze zmodyfikowane. Mam nadzieję, że skończę do połowy listopada. Odpowiednia informacja pojawi się na forum


Polecam lekturę "upadającego imperium". Dla leniwych nawet mam link
http://www.staszic-2000-f-rpg.mojeforum … .php?id=16

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] ClaudeBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

Darmowe Forum
emiratescraft - renko - staffoszust - sithside - pro-staty